EC Amerika Yaz Okulları

EC Amerika Yaz Okulları

Yorucu bir senenin ardından öğrencileri biraz olsun rahatlatmak adına velilerin en çok tercih ettiği seçeneklerden biri yurt içi ve yurt dışında yer alan yaz kampları ve yaz okullarıdır. Özellikle yurt dışındaki yaz okulları uluslararası çapta olduğu için çocukların farklı kültürler tanımasını sağlarken, aynı zamanda dil becerilerini de geliştirmeleri adına çok büyük avantaj sağlamaktadırlar.

Dünyanın en çok göç alan, çeşitliliği bünyesinde en fazla barındıran ülkesi olarak karşımıza çıkan Amerika, kültürel, tarihsel ve sanatsal yönden gelişmişliğiyle birçok insanın gezip görmek isteyeceği, belki de yaşamak isteyeceği bir ülkedir. Böylesine fazla kültürü, milleti içinde barındıran Amerika çocuklar için de oldukça değişik ve eğlenceli bir deneyim olacaktır. Öğrenciler yalnızca İngilizcelerini geliştirmekle kalmayıp birbirinden farklı yaşam tarzlarını, sanatsal ve tarihi yapıları da yakından tanımış olacaklardır.

Amerika’da yer alan yaz okulu programları daha çok üniversite veya liselerin kampüslerinde gerçekleştirilmekle birlikte haftalık 15-20 saat İngilizce dersleri haricinde pek çok aktivite ve geziyle dolu olan oldukça eğlenceli bir program sunmaktadır. Ayrıca bunun yanı sıra SAT hazırlık kursları da veren yaz okulları öğrencilerini en iyi şekilde ağırlama amacı gütmektedir. 8-18 yaş arası öğrencilerin dünyanın önde gelen üniversitelerinde yaşadıkları bu deneyim, onlara gelecek planları üzerine düşünme imkanı da sağlamış olur. Böylece öğrenciler daha erken yaşlardan kendilerine hayatları için belirli hedefler koyup bu doğrultuda adımlar atabilirler. Son derece güvenli olan bu yaz okulu programları çocuğunuzun aynı zamanda kendi başına bir şeyler yapabilme isteğini de kuvvetlendirip ona öz güven kazandıracaktır.