EC Montreal Dil Okulu

EC Montreal Dil Okulu

Kanada’nın en büyük şehirlerinden biri olan Montreal İngilizce ve Fransızca’nın konuşulduğu, resmi dili Fransızca olan Avrupa’nın zengin kültürünü yansıtan bir şehirdir. İki dilin birlikte konuşulduğu dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan Montreal, eğlenceli ve samimi ortamıyla da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için ideal bir yerdir. Cirque du Soleil gibi dünyaca ünlü bir sanat topluluğunu kendi yurdunda izleme fırsatını da öğrencilerine sunan Montreal, alışveriş ve eğlencenin de merkezidir. Oldukça gelişkin bir ulaşım sistemi olan şehirde ulaşım ağları yeraltından tüm şehri çevrelediğinden şehrin her noktasına çok rahat ulaşım sağlanmaktadır. Şehrin merkezindeki EC Montreal öğrencilerine hem Fransızca hem de İngilizce eğitim alma fırsatı sunan bir dil okulu olmasıyla en çok tercih edilen okullardan biridir. Öğrencilerine şehrin merkez noktaki lokasyonunda modern ve ferah bir okulda eğitim veren EC Montreal, 290 kişilik öğrenci kapasitesiyle ve küçük gruplardan oluşan sınıflarıyla dil eğitimini olabildiğince bire bir tarazda yapma amacındadır. Öğrencilerin rahatı için her şeyi düşünen okul, ders dışındaki vakitler için de pek çok aktivite programı hazırlamakta ve geziler düzenleyerek öğrencilerin Kanada’yı yakından tanımasına da olanak vermektedir.

Okulda Fransızca eğitimi dışında İngilizce eğitimi adına önemli dil sınavlarına hazırlık kursları, genel ve yoğun İngilizce programları, iş İngilizcesi eğitimi de verilmektedir. iki dilde de oldukça kaliteli bir eğitim sunmaktadır.

Dil öğrenmek için en ideal merkezlerden biri olan Montreal’deki dil okulu öğrencilerine standart olarak aile yanında konaklama imkanı, yurt konaklaması, öğrenci evinde konaklama seçenekleri dışında bir de otelde konaklama seçeneği sunar. Öğrencilerin birçoğu aile yanında veya yurtta konaklamayı seçerken, özellikle kısa bir dönem için gelen iş adamları otellerde konaklamakta veya ev tutmaktadırlar.

Sınıf Mevcudu: max 15 Kişi
Katılım Yaşı: 16 Yaş
Okul İmkanları: Ortak mutfak, kafeterya, kütüphane, bilgisayar laboratuvarı, kablosuz internet, kitaplık, öğrenci dinlenme salonu, bireysel çalışma alanı, modern sınıflar, interaktif tahtalar.