EC Yaz Okulları

EC Yaz Okulları

Uzun ve yorucu geçen bir eğitim döneminin ardından çocuğunuza verebileceğiniz en iyi karne hediyesi onu yaşıtlarıyla birlikte eğlenebileceği aynı zamanda da eğlenirken öğrenebileceği iyi bir yaz okuluna yazdırmak olacaktır. Neden bu program yurtdışında en iyi yaz okullarından biri olmasın? Özellikle günümüz dünyasında akıllı cihazların içine sıkışan çocuklarınızı bir nebze olsun yalnız dünyalarından, oyunlarından kurtarıp yaşıtlarıyla birlikte sosyal hayata adapte olmalarını sağlayabilir ve bunu yaparken yabancı dillerini geliştirmelerine, yeni şeyler öğrenmelerine olanak sağlayabilirsiniz.

Her yıl birçok ailenin tercih ettiği bu yaz okulları yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da farklı ülke seçenekleriyle faaliyet göstermektedir. Ağırlıklı olarak 7 ile 17 yaş arası öğrencilere hitap eden bu programlar sayesinde çocuğunuz özgüvenini tazelerken yeni dünyalar da keşfetmeye başlayacaktır.

Uluslararası çapta oldukça fazla tercih edilen yaz okulu programları öğrencilerimizin farklı milletlerden, farklı kültürlerden arkadaş edinmelerine ve kalıcı dostluklar kurmalarına olanak tanırken aynı zamanda İngilizce başta olmak üzere farklı dilleri öğrenmelerini, geliştirmelerini ve dünyaya bakışlarını değiştirirken, vizyonlarını genişletmelerini sağlayacaktır. İçinde İngiltere, Amerika, Almanya, İtalya, Malta, Kanada gibi pek çok ülkenin bulunduğu bu yaz okulları yalnızca sosyalleşme ve dil üzerine değil çocuğunuzun yeteneklerine paralel birden fazla eğitime de imkan sağlamaları açısından yurtdışında seçebileceğiniz en iyi yaz okullarıdır. Özellikle Amerika gibi pek çok kültürü, milleti içinde barındıran ülkeler çocuğunuzu güvenle yollayabileceğiniz en iyi yurtdışı yaz okullarına sahip olmaları açısından tercih oranı daha yüksektir.