EC Malta Yaz Okulları

EC Malta Yaz Okulları

Orta Akdeniz’de 3 adadan oluşan ülke, ismini en büyük ada olan Malta Ada’sından almaktadır. Ilıman Akdeniz iklimi, sıcakkanlı insanları ve benzersiz manzarasıyla Güney Avrupa’nın cennet ülkelerinden biri olan bu küçük ada ülkesi, hem uygun fiyatları hem de muhteşem sahilleriyle her yıl binlerce turiste ev sahipliği yaparken, dil eğitimi adına da yurt dışını tercih eden öğrenciler için de ideal bir ortam sağlamaktadır. Birçok farklı lokasyona olan yakınlığı, Orta Akdeniz’in ılıman iklimi ve renkli hayatıyla birçok kültürü sentezleyen ülke dönem içinde verdiği dil eğitimi hizmetinin yanı sıra, yaz aylarında da uyguladığı yaz okulu programlarıyla en çok tercih edilen ülkelerden biridir.

Genellikle 8 ile 17 yaş aralığındaki öğrencilerin kabul edildiği yaz okulu programları, bir senelik yorucu bir maratonun ardından, dil eğitiminin yanı sıra eğlenceli bir yaz kampı deneyimini öğrencilere yaşatmak adına düzenlenen ve çeşitli aktiviteler ve gezilerle renklendirilen eğitim programlarıdır. Öğrencilere kazandırdığı özgüvenin haricinde farklı kültürleri tanımalarını sağlamasıyla da vizyonunu genişleten yaz okulu programları, yaklaşık 4 haftadan oluşan programlardır.

Yıl içerisinde Malta’da eğitim alan öğrencilere hizmet veren St. Martins College’ın kampüsünde eğitim veren EC Malta Yaz Okulu, 13 yaş ile 17 yaş aralığındaki öğrencileri kabul eden bir okuldur. Okul klimalı sınıflarda öğrencilerine ders vermekte olup tam donanımlı bir kampüstür.

Haftanın 20 saatini İngilizce eğitimine ayıran okul, geri kalan zamanlarda ise öğrencilerine çeşitli aktivite ve gezi seçenekleri sunmaktadır.

Daha büyük yaştaki öğrencileri kapsayan okul, öğrencilerine yurt konaklamasının yanı sıra aile yanında konaklama ve otelde konaklama opsiyonlarını da sunmaktadır. EC bünyesindeki yurtlarda ve otellerde konaklayan öğrenciler bu şekilde farklı kültürlerden birçok öğrenciyle de sürekli olarak bir arada bulunma şansını elde etmiş olurlar. Öğrenciler kahvaltılarını ve akşam yemeklerini konakladıkları yerde yemektedirler. Öğle yemekleri ise aktivite dahilinde paket olarak servis edilirken, aktivite olmadığı zamanlar yine konaklama mekanlarında servis edilmektedir.

Öğrencileri tüm aktivitelere ve okulun bulunduğu lokasyona ücretsiz servisler getirip götürmektedirler.

24 saat boyunca güvenlik sağlanması açısından öğrenciler EC Yaz Kampı’nda olduğu gibi EC tarafından görevlendirilen liderlere bağlı hareket etmektedirler.

« 1 arasında 2 »