EC Manchester Dil Okulu

EC Manchester Dil Okulu

Manchester İngiltere’nin ikinci büyük şehri olarak adlandırılmaktadır. Gerek yaşamak için, gerekse iş olanakları sayesinde hem öğrencilerin hem de İngiliz halkının en çok tercih ettiği bölgeler arasında yer almaktadır. Kent hayatı oldukça renkli olan Manchester, aynı zamanda birçok önemli noktaya da direkt uçuşların gerçekleştiği bir metropoldür. Aynı zamanda bu tarihi metropol Kuzey Batı’nın da turistik yerlere açılan kapısıdır. Büyük metropolün kalbinde, dünya standartlarında futbol, canlı müzik sahnesi ile ünlenmiş Bolton House içinde yer alan EC Manchester, 2014 yılında öğrencilere kapılarını ilk kez açmıştır. Okul konum itibariyle toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesinde yer alır. Aynı zamanda şehir merkezinde bulunmasının bir avantajı olarak öğrencilerine sosyal imkanlara full erişim olanağı sunmaktadır. Profesyonel eğitmenleriyle dikkat çeken okul, programlarına 16 yaş ve üzerindeki öğrencileri kabul etmekte ve maksimum 15 kişilik sınıflarda ders işlemektedir.Öğrencilerine özel çalışma alanı olanağı da tanıyan okulda teknolojik imkanlar dahilinde pek çok yenilik de mevcuttur.

EC Manchester dil okulunda genel İngilizce, Cambridge ve IELTS sınavlarına hazırlık dersleri, iş İngilizcesi ve birebir yapılan dersler mevcuttur.

Öğrenciler kış döneminde gitmeyi tercih ettilerse okul tarafından seçilen ailelerin yanında ya da paylaşımlı öğrenci evlerinde konaklamaktadırlar. Yaz döneminde gitmeyi tercih eden öğrencilere bu konaklama seçenekleri dışında bir de yurt konaklaması seçeneği sunulmaktadır.

Sınıf Mevcudu: max 15 Kişi
Katılım Yaşı: 16 Yaş
Okul İmkanları: 9 adet ferah sınıf, kablosuz internet, bilgisayar odası, beyaz interaktif tahta, öğrenci dinlenme salonu, bireysel çalışma alanı.