EC Vancouver Dil Okulu

EC Vancouver Dil Okulu

Dünyanın yaşanılabilir en iyi üç yerinden biri olarak gösterilen Vancouver, samimi, dikkat çekici bir batı sahil şehridir. Şehir Pasifik Okyanusu’na olan kıyısı, kıyı dağlarıyla muhteşem bir doğal temasıyla kültür, tarih, alışveriş ve eğlenceyi bir arada sunmaktadır. Eğitim için Kanada’yı tercih eden öğrencilerin şüphesiz en çok eğlenecekleri ve yaşamaktan zevk alacakları Vancouver, şehrin ortasındaki dünyaca ünlü okyanus kenarındaki Stanley Park boyunca gezinti yapabilme imkanı veya marinası, sanatçıların stüdyolarıyla Granville Adası’na ziyaret gerçekleştirme olanağıyla da öğrencilerin dikkatini çeken bir şehirdir. EC Vancouver böylesine doğa harikası şehrin merkezinde öğrencilerine ferah bir ortam sağlayan büyük ve havadar derslikleriyle göze çarpan modern bir binada faaliyet göstermektedir. 1987 yılında kurulan EC Vancouver, tüm sosyal imkanlara da yürüme mesafesinde yer almaktadır. 500 kişilik kapasitesi ve en fazla 15 kişi olan sınıflarıyla dikkat çeken okulda öğrencilerin en iyi şekilde eğitim almaları için uzman bir kadronun dışında pek çok da kaynak mevcuttur.

Teknolojik artılardan da faydalanan okulda Cambridge sınavı test merkezi de bulunmaktadır. Özellikle sınava hazırlık eğitimi alan öğrenciler için ideal bir ortam da sunan okulda TOEFL/TOEIC gibi sınavlara hazırlık kursları da verilmektedir. Bunun haricinde genel ve yoğun İngilizce, iş İngilizcesi, üniversiteye hazırlık eğitimi ve bire bir dersler müfredata dahil diğer derslerdir. Şehrin merkezindeki okul öğrencilerine sunduğu sosyal aktiviteleri ve gezi programlarıyla da en çok tercih edilen dil okullarındandır.

Dil eğitimi için Kanada’ya gelen öğrencilerin en çok tercih ettikleri bu merkezi okul öğrencilerine okul lokasyonuna yakın yerlerdeki yurtlarda konaklama imkanıyla birlikte, aile yanında konaklama seçeneğini, otel konaklamasını ve öğrenci evlerinde konaklama seçeneğini de sunmaktadır. Özellikle uzun dönem için gelen öğrenciler ve iş adamları haricindeki birçok öğrenci yurtlarda veya aile yanında konaklamayı tercih etmektedirler. Daha sosyal bir hayatın kapılarını aralayan yurt dışı eğitimleri öğrenciler için ideal birer programlardır.

Sınıf Mevcudu: max 15 Kişi
Katılım Yaşı: 16 Yaş
Okul İmkanları: Öğrenci dinlenme salonu, bireysel çalışma alanı, kütüphane, kitaplık, interaktif tahtalar, modern sınıflar, ortak mutfak, kablosuz internet, bilgisayar laboratuvarı, Cambridge test merkezi.