EC İngiltere Dil Okulları

EC İngiltere Dil Okulları

İngiltere , Avrupa’nın batısında konumlanmıştır ve Birleşik Krallığın en kalabalık ve merkezi ülkesidir.Monarşi ile yönetilen ülkenin resmi dili İngilizce olup , yaklaşık 50 milyon nüfusa sahiptir.Nüfusun büyük bir çoğunluğu şehirlerde yaşayıp , sanayi ile uğraşmaktadır.Geriye kalan küçük kısım ise tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlamaktadır.Birçok dini mezhebin bir arada yaşadığı ülkenin büyük bir kısmı katoliktir ve geleneklerine çok bağlıdır.Genel olarak alçak tepelerden oluşan ülkede iklim sürekli değişken bir yapı göstermektedir.Kışların yumuşak yazların ise serin geçtiği ülkede her mevsim yağış potansiyeli yüksektir.

İngiltere’de Eğitim

Dünya sıralamasında birçok üniversiteye sahip olan İngiltere , üniversite eğitiminin yanı sıra yüksek standartlarda eğitim sunan birçok dil okulu ve özel okullara da ev sahipliği yapmaktadır.İngiltere’de 5 ile 16 yaş arasında eğitim zorunlu hale getirilmiş olup devlet okullarının neredeyse hepsi ücretsizdir.İngiltere’de üniversite ve yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için ise yıllık eğitim ücretleri 10.000,00 sterlin civarında olup , çok çeşitli burs seçenekleri mümkündür.Diğer ülkelerde 4 sene olan lisans eğitimi İngiltere’de 3 yıl sürerken , 2 yıl süren yüksek lisans eğitimi ise 1 yılda tamamlanabilmektedir.

İngiltere’de Dil Eğitimi

İngiltere’de lisans ya da yüksek lisans eğitimini tamamlamak isteyen öğrencilerin İngilizce bilgilerini kanıtlamaları için IELTS dil sınavından gereken skoru yakalamaları gerekmektedir. Dil seviyesi yeterli olmayan öğrenciler öncelikle dil eğitimi alarak bu açığı kapatabilirler. İngiltere’nin neredeyse her şehrinde birçok özel dil okulu bulunmakta olup dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere İngilizce seviyelerini geliştirmeleri için yüksek kalitede deneyimli öğretmenler eşliğinde çok çeşitli dil eğitimi seçenekleri sunmaktadır.

Eğitim ücretleri seçtiğimiz şehir , okul gibi faktörlere göre değişiklik göstermekte olup İngilizce eğitiminin yanı , çok farklı uzmanlık alanlarında değişik sürelerde sertifika programları sunan birçok okulda mevcuttur.İngiltere’de sertifika programlarına katılabilmek için ise , mutlaka belirli bir seviyede İngilizce bilgisi gerekmektedir. Özellikle muhasebe , işletme , proje yönetimi gibi alanlarda haftalık , aylık veya senelik eğitimler sunan birçok okul seçeneği bulabilirsiniz.