EC Oxford Dil Okulu

EC Oxford Dil Okulu

Dünyanın en eski ve en ünlü üniversitelerinden biri olan Oxford’un ev sahipliğini yapan bir üniversite kenti olan Oxford’un kalbindeki dil okulu, İngilizcesini geliştirip aynı zamanda İngiltere’yi yaşamak isteyen öğrenciler için ideal bir ortam sunmaktadır. EC Oxford’u tercih eden öğrenciler şehirdeki birbirinden güzel ve ünlü Oxford cafelerini, mağaza ve restoranlarını, müzeleri keşfederek oldukça eğlenceli bir eğitim dönemi de geçirmiş olurlar. Oxford merkezine ve üniversite kampüsüne 10 dakika gibi kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alan okul, Threeways House’da bulunmaktadır. Modern sınıfları, geniş içerikli kütüphanesiyle öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına karşılık veren okul, maksimum 15 kişilik sınıfları ile de eğitim kalitesini yüksek tutmaktadır. Tüm öğrencileriyle yakından ilgilenen okul, programlarına minimum 16 yaşındaki öğrencileri kabul etmektedir.

Müfredatında genel İngilizce eğitimi ile birlikte, aynı zamanda IELTS ve Cambridge hazırlık eğitimi de sağlayan okul, iş amaçlı İngilizce eğitiminde de öncü dil okullarından biridir.

Okul, Öğrencilerine aile yanlarında ve öğrenci evlerinde konaklama seçenekleri sunmaktadır. Birkaç öğrenci bir araya gelerek bir daireyi paylaşma imkanı oldukça avantajlıyken, okul tarafından seçilmiş ve düzenli olarak denetlenen bir İngiliz ailesiyle kalmak öğrencilere yerel hayatı tanıtmak ve İngilizceyi yerli halktan öğrenerek, pratiği geliştirmek adına çok daha fazla avantaj sunmaktadır.

Sınıf Mevcudu: max 14 Kişi
Katılım Yaşı: 16 Yaş
Okul İmkanları: Kütüphane, kablosuz internet, interaktif beyaz tahta, bireysel çalışma alanı, bilgisayar odaları, modern sınıflar.