EC İngiltere Yaz Okulları

EC İngiltere Yaz Okulları

Her yıl Haziran ve Eylül ayları arasında 8-18 yaş arası gençlerimizin yaz tatillerini İngiltere’de hem İngilizce öğrenerek, hem de eğlenerek geçirmelerine olanak sağlayan İngiltere Yaz Okulları programlarında,  öğrencilerin etkin bir dil eğitimi almalarının yanı sıra, farklı kültürlerden gelen öğrencilerle kaynaşmaları ve bu sayede farklı kültürleri tanımaları sağlanmaktadır.

Gençlere yönelik yaz dönemi kursları sınıf içi teorik gramer öğretimini de içermekle birlikte daha çok öğrencilerin konuşma becerilerinin o dilin doğal olarak konuşulduğu bir ortamda geliştirilmesini amaçlıyor.  Derslerin genellikle yarım gün olduğu İngiltere Yaz Okullarında sınıf içi faaliyetlerin dışında sosyal aktiviteler düzenleyerek öğrenilen gramer bilgisini günlük hayata taşıyor. Gençlerin ders sonrası boş zamanları en verimli şekilde değerlendirmesi için rehber öğretmenler eşliğinde sosyal ve sportif aktiviteler düzenlenirken, tarihi ve turistik yerler ile çevre şehirler ziyaret edilir. İngiltere Yaz Okulları program içeriği öğrenciyi derse katılmaya ve konuşmaya teşvik eden tarzda düzenleniyor.
16 yaşın altında gençlerin katıldığı İngiltere Yaz Okulu programlarında daha çok kampüs konaklamalı programlar önerilmektedir.  Ailelerin kampus konaklamasını tercih etmelerindeki en önemli nedeni; tüm okul personelinin, öğretmenlerin, grup liderlerinin ve öğrencilerin aynı kampüste konaklamaları ve böylece öğrencilerin sürekli gözetim altında bulunmaları gelmektedir. Güvenilir ve profesyonel gözetim altında tutulan çocuklarınızı emanet ederken gözünüz arkada kalmasın !

Bunun yanı sıra kampüslerde genellikle yüzme havuzundan tenis kortlarına kadar mükemmel spor tesislerinin bulunması, sabahtan akşama kadar gün boyunca yoğun bir etkinlik programı olması kampüs konaklamasının bir diğer tercih edilme sebebidir.

Aile ve ülke özleminden kaynaklanan sorunlar yaşayan öğrencilere rehberlik yapacak ve psikolojik destek sağlayacak uzman danışmanların bulunduğu yaz okulları, öğrencilerin aileleri ile sürekli iletişim halinde olurlar.